Skip to content
Home » Teams

Teams

ARBÖ Radteam Feld am See
(Austria)

Startlist

1. Banzer Johannes
2. Drinovec Matej
3. Erlacher Matthias
4. Goritchnig Marco
5. Hauser Sandro
6. Jennewein Sandro


Sport Director
Unterköfler Norbert

Contact

Contact person: Unterköfler Norbert
email: feldamsee.et@gmail.com

Astana Qazaqstan Development Team
(KAZAKHSTAN)

Startlist

1. Remkhe Andrey
2. Fofonov Artem
3. Remkhi Rudolf
4. Dostiyev Ilikhan
5. Romele Alessandro
6. Vinokurov Alexandr
Sport Director
Shushemoin Alexandr

Contact

Contact person: Shushemoin Alexandr
email: alicia.astana@gmail.com

CLN WIAWIS
(Switzerland)

Startlist

  1. Ghebrehiwet Yohannes Birhane
  2. Heiniger Lars
  3. Jolidon Cédric
  4. Jolidon Luca
  5. Kull Robin
  6. Müller Jonas


Sport Director
Jolidon Jacques

Contact

Contact person: Jolidon Jacques
email: clncyclingteam@gmail.com

HEMUS-1896
(Bulgaria)

Startlist

  1. Kolev Yoan
  2. Petrov Yordan
  3. Dyankov Denis
  4. Lumparov Georgi
  5. Dyankov Nikolay
  6. Palashev Borislav


Sport Director
Kolev Todor

Contact

Contact person: Kolev Todor
email: cyclingteam_hemus1896@mail.bg

Lotus Team
(Hungary)

Startlist

  1. Carbunarea Andrei
  2. Samec Filip
  3. Mindszenti Ákos
  4. Divnic Jovan
  5. Stolic Mihajlo
  6. Stojnic Veljko


Sport Director
Dragojević Milan

Contact

Contact person: Dragojević Milan
email: office@lotusteam.eu

Levski-Nessebar – Continental
(Bulgaria)

Startlist

1. Ivanov Borislav
2. Papanov Martin
3. Panchev Georgi
4. Yordanov Stefan
5. Dimitrov Petar
6. Georgiev Veselin


Sport Director
Evgeniev Ivan

Contact

Contact person: Evgeniev Ivan
email: office@cyclingteamlevski.com

MAY STARS
(Rwanda)

Startlist

  1. Brhane Abel
  2. Nsengiyumva Shemu
  3. Shpakouski Viachalau
  4. Teweldbrhan Dawit
  5. Araya Naod Habte
  6. Ngendahayo Jeremie


Sport Director
Haile Aklilu

Contact

Contact person: Haile Aklilu
email: akliluhaile14@gmail.com


Santic Wibatech

(Germany)

Startlist

  1. Maciejuk Kacper
  2. Paluta Michal
  3. Proc Bartlomiej
  4. Tracz Szymon
  5. Rosner Linus
  6. Peter Michael



Sport Director
Ciasnocha Wieslaw

Contact

Contact person: Ciasnocha Wieslaw
email: wibatechsantic@gmail.com

Stjørdals-Blink
(Norway)

Startlist

  1. Vold Daniel
  2. Gravas Peder
  3. Kattem Sigve
  4. Vang Aas Eirik
  5. Weiseth Sondre
  6. Dybwad Even


Sport Director
Vold Svein Erik

Contact

Contact person: Vold Svein Erik
email: svein.erik.vold@gmail.com

TEAM NOVAK – Club
(Romania)

Startlist

1. Marcu Adi-Narcis
2. Eskedal Vetle Torin
3. Gutierez Revuelta Jose Manuel
4. Szász Ferenc-Dávid
5. Fazakas Csongor
6. Marco Oliva


Sport Director
Sebestyén Szabolcs

Contact

Contact person: Sebestyén Szabolcs
email: teammanager@novakgroup.ro

UVT-Devron West Cycling Team – Club
(Romania)

Startlist

1. Hojda Alexandru
2. Vacarescu Antonio
3. Toader Alin
4. Garibean Arman
5. Sobennicov Andrei
6. Vrabii Andrei


Sport Director
Hojda Vasile-Lucian

Contact

Contact person: Hojda Vasile-Lucian
email: alex34b@gmail.com

KARCAG CYCLING
(Hungary)

Startlist

  1. Filutás Viktor
  2. Solymosi Márton
  3. Hrenkó Norbert
  4. Nagy Bendegúz
  5. Móré-Gosselin Olivér
  6. Túri Dániel


Sport Director
Stubán Ferenc

Contact

Contact person: Stubán Ferenc
email:info@karcagcycling.com

SOLME OLMO
(Italy)

Startlist

  1. Buda Simone
  2. Chiarucci Andrea
  3. Nordal Mattias
  4. Unfer Lorenzo
  5. Valsecchi Samuele
  6. Vecchiutti Francesco


Sport Director
Favero Fiorenzo

Contact

Contact person: Favero Fiorenzo
email: fiorenzo55@outlook.it

WORK SERVICE DYNATEK VITALCARE
(Italy)

Startlist

  1. Bambagioni Tommaso
  2. Farsetti Tommaso
  3. Belletta Pier Elis
  4. Ginestra Lorenzo
  5. Pierantozzi Lucio
  6. Garavaglia Giacomo


Sport Director
Bardelli Andrea

Contact

Contact person:Bardelli Andrea
email: workservicevega2024@gmail.com

GREEN RIDERS CYCLING TEAM
(Hungary)

Startlist

  1. Hlavathy Benedek
  2. Demszky András
  3. Erdős Gergely
  4. Zsebe Olivér
  5. Püspöki Dániel
  6. Juhász Zsombor


Sport Director
Turjánszki Balázs

Contact

Contact person: Turjánszki Balázs
email: turjanszki@gmail.com

VOSTER ATS TEAM
(Hungary)
TEAM STANDERT BRANDENBRUG
(Germany)


EPRONEX – HUNGARY CYCLING TEAM
(Hungary)

Startlist

  1. Wika-Czarnowski Dawid
  2. Olszar Antoni
  3. Kostanski Mateusz
  4. Szymacha Kamil
  5. Maslak Piotr
  6. Sowinski Artur

Sport Director
Witecki Mariusz

Startlist

  1. Keup Pierre
  2. Zippan Nicolas
  3. Kuchinke Gabriel
  4. Schwar Endric
  5. Wilkinson Isaac
  6. Salewski Heiko

Sport Director
Zippan Michael

Startlist

  1. Karl Ádám
  2. Rózsa Balázs
  3. Gönczy Gergő
  4. Istlstekker Zsolt
  5. Szöllőssy Ádám
  6. Vaskó Levente

Sport Director

Kiss Gergely

Contact

Contact person: Witecki Mariusz
email: vosteruniwheelsteam@gmail.com

Contact

Contact person: Zippan Michael
email: michaelzippan@arcor.de

Contact

Contact person: Kiss Gergely
email: teamepronex@gmail.com